Odeszli od nas

Zmarł Adam Laskowski

W dniu 16 stycznia 2019 r. zmarł nasz kolega Adam Laskowski, absolwent naszego Wydziału (rocznik 1973), członek Korporacji HZ. Odszedł wspaniały Człowiek Renesansu dzisiejszych czasów. Jego umiejętności, pasje i talenty były imponujące. Równolegle z pełnieniem funkcji menadżerskich (PAGART, Komitet Kinematografii, Film Polski, Państwowa Agencja Inwestycji Zagranicznych, Inco -Veritas) realizował swoje pasje muzyczne jako kompozytor, aranżer, gitarzysta, akordeonista, pianista, których początkiem był chór SGPiS. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione dnia 1 lutego 2019 roku o godz.11 w kościele Św. Wojciecha przy ul. Wolskiej, po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarzu Wolskim.

Zmarł Janusz Karczmarczuk

Ze smutkiem informujemy, że zmarł nasz Kolega Janusz Karczmarczuk (rocznik 68). Od ponad roku zmagał się z białaczką. Pracował w PHZ Polservice od 1970 do 1989 roku, potem prowadził własną działalność gospodarczą (import z krajów Dalekiego Wschodu).

W naszej pamięci zapisał się jako organizator w 2000 roku wspaniałego pikniku korporacyjnego na swojej działce w Słomczynie k/Konstancina. Pochowany został w rodzinnym Grabowcu koło Hrubieszowa.

Zmarł Andrzej Ziaja

Ze smutkiem informujemy, że zmarł Andrzej Ziaja, członek Wielkiej Ławy Korporacji HZ, przewodniczący sądu koleżeńskiego. Należał do najstarszych absolwentów naszego Wydziału (rocznik 1959). Całe życie zawodowe był związany z Metroneksem, w którym pracował od 1965 roku, a od początku lat 1970 do 2003 roku kierował jako dyrektor naczelny oraz prezes zarządu. Pogrzeb odbędzie się w piątek 3 marca na Powązkach, Msza o 10.00.

ciąg dalszy »

Zmarł Lech Stępnikowski

Ze smutkiem informujemy, że zmarł nasz Kolega Lech Stępnikowski, absolwent naszego Wydziału i członek Korporacji HZ. Nie jest tak łatwo przypisać go do określonego rocznika, ponieważ był wyjątkowo wytrwałym studentem. Rozpoczynał studia w 1962 roku, ale ostatecznie uporał się z nimi 10 lat później. Najmocniej był związany z macierzystym rocznikiem 1967 oraz następnym, a poprzez żonę, też absolwentkę naszego Wydziału, z poprzednim. Zawodowo był związany z leśnictwem, a przede wszystkim z łowiectwem. Chorował od dłuższego czasu, pomimo to regularnie uczestniczył w naszych spotkaniach. Będzie go nam bardzo brakować. Pogrzeb we wtorek 31 stycznia na Powązkach. Msza o 11.00.

Nasz Kolega i Przyjaciel

Dnia 9 stycznia 2015 roku odszedł Józek Oleksy wybitny kolega i przyjaciel, z którym studiowaliśmy na Wydziale Handlu Zagranicznego SGPiS w latach 1964-1969. „Żyłem porządnie, starałem się nie wyrządzać ludziom zła, nie krzywdzić ich. Nawet jak byłem w reżimie komuny, unikałem sytuacji, w których bym czegokolwiek nadużył, kogoś sponiewierał” – mówił „Rzeczpospolitej”.

ciąg dalszy »

Boguś nie żyje

Odszedł od nas Kolega, Przyjaciel, Nauczyciel i Mentor, Honorowy Wielki Mistrz Korporacji HZ. Był nie tylko wielkim umysłem, ale i dobrym Człowiekiem, zawsze służył pomocą i radą. Dzięki swojej pasji i energii udało mu się stworzyć naszą Korporację HZ integrując społeczność absolwentów Wydziału Handlu Zagranicznego.

ciąg dalszy »