Zmarł Andrzej Ziaja

Ze smutkiem informujemy, że zmarł Andrzej Ziaja, członek Wielkiej Ławy Korporacji HZ, przewodniczący sądu koleżeńskiego. Należał do najstarszych absolwentów naszego Wydziału (rocznik 1959). Całe życie zawodowe był związany z Metroneksem, w którym pracował od 1965 roku, a od początku lat 1970 do 2003 roku kierował jako dyrektor naczelny oraz prezes zarządu. Pogrzeb odbędzie się w piątek 3 marca na Powązkach, Msza o 10.00.

W 1974 roku firma wysłała go do USA, aby szefował powstałej tam polsko-amerykańskiej spółce Unitronex. W latach 1990. dodatkowo był prezydentem Konsorcjum Metronex-Komputer, które utworzył wraz z siedmioma firmami komputerowymi.

W 1999 roku otrzymał Nagrodę Korporacji HZ za szczególne osiągnięcia dla handlu zagranicznego. W początkowym okresie istnienia Korporacji nasze spotkania odbywały się w gościnnej siedzibie Metroneksu.

Andrzej był wiernym uczestnikiem naszych Bali Korporacyjnych, na które zapraszał grono swoich przyjaciół. Trzy tygodnie przed śmiercią brał udział w naszym tegorocznym balu.