Wartości w życiu i biznesie

Gościem Honorowym naszego marcowego spotkania był absolwent naszego Wydziału, Sławomir Lachowski, który mówił na temat wartości w życiu i biznesie, a tematowi temu poświęcił książkę „Droga ważniejsza niż cel”. Zezględu na duże zainteresowanie ze strony studentów, wykład odbył się w Auli Głównej głównego budynku Szkoły Głównej Handlowej, a i tak trzeba było udostępnić balkon, żeby pomieścić wszystkich zainteresowanych. Zamykając obchody naszego Jubileuszu, wręczyliśmy prorektor prof. Elżbiecie Kaweckiej-Wyrzykowskiej czek na 20,000 PLN, które zebraliśmy na Charytatywnym Balu XX-lecia Korporacji

Sławomir Lachowski jest twórcą mBanku, pierwszego banku internetowego w Polsce, który po dziesięciu latach należy do największych tego typu instytucji na świecie. Jego dziełem jest również MultiBank, druga z marek bankowości detalicznej BRE Banku, gdzie od 2000 roku był wiceprezesem, a w latach 2004–2008 prezesem Zarządu. Wcześniej, jako wiceprezes Zarządu PKO BP, zajmował się restrukturyzacją banku oraz opracowaniem nowej strategii rozwoju, która pozwoliła bankowi odzyskać konkurencyjność. Pracę w bankowości rozpoczął w 1993 roku w Powszechnym Banku Gospodarczym SA, gdzie stworzył nowatorską koncepcję restrukturyzacji złych długów i zagrożonych bankructwem przedsiębiorstw, klientów banku. W środowisku biznesowym ma opinię człowieka od zadań specjalnych i niezwykle wymagającego szefa o miękkim sercu.

„Droga ważniejsza niż cel” to po części osobista historia,która jest opowieścią o tym, że sposób realizowania celu biznesowego jest ważniejszy niż on sam. Lachowski pokazuje, że zarządzania przez wartości leżące u podstaw kultury organizacyjnej zapewnia trwałą przewagę konkurencyjną, a w efekcie wysoki wynik finansowy, zadowolenie klientów, pracowników i akcjonariuszy.

Wystąpienie Sławomira Lachowskiego było wykladem inaugurującym GoodWill Business School, której sponsorem jest nasza Korporacja, a o której piszemy w osobnej informacji.

Prezentacja wystąpienia Sławomira Lachowskiego oraz pelny tekst jego wykładu jest dostępny na stronie http://www.mygoodwill.pl/goodwill-wyklad_inauguracyjny