Świąteczne spotkanie

Nasza Korporacja wkroczyła w trzecie dziesięciolecia swego istnienia z rozmachem. Na świąteczne spotkanie 7 grudnia stawiło się 200 osób, czego nie przeżywaliśmy od dawna. Pojawiła się dwudziestokilkuosobowa grupa młodzieży z Samorządem Studentów SGH na czele, a także wiele nowych, chociaż skądinąd znanych z przeszłości, ale od dłuższego czasu nieoglądanych twarzy.

Mariola Szozda

To miłe dla nas jako organizatorów, że zaproszenie na spotkanie świąteczne spotkało się z tak szerokim odzewem. Ale i goście zdawali się być zadowoleni z naszej imprezy, tym bardziej, że zapewniliśmy kilka atrakcji.

Zapowiedziany przez Mariolę Szozdę półgodzinny film o obchodach Jubileuszu został przyjęty bardzo ciepło. Kierunkowy mikrofon użyty do wywiadów sprawił, że zbyt dobrze zarejestrowane zostało „tło dźwiękowe”, ale to świadczy jednocześnie, jak żywe były reakcje uczestników Konferencji, jeśli nawet w czasie przerwy tak intensywnie dyskutowali i rozmawiali między sobą. Konferencja była bardzo interesująca, o czym mogą przekonać się ci, którzy nabyli płytki CD i poświęcą któryś wieczór zimowy na ich obejrzenie. Na pewno się nie rozczarują. Kto jednak nie nabył płytek, może obejrzeć trzy inne fragmenty filmów z naszego Jubileuszu na naszej stronie.

Tradycyjne życzenia Bożenarodzeniowe i Noworoczne w imieniu Wielkiej Ławy złożył któżby inny jak nie nasz Honorowy Wielki Mistrz Boguś Sosnowski, który jak prawdziwy Człowiek Renesansu ostatnio zaczął produkować się w formie wierszowanej. Oto pełny tekst jego życzeń:

Kochane Korporantki, Czcigodni Korporanci, Mili Goście!

W imieniu Wielkiej Ławy naszej zacnej Korporacyi pod Choinkę Bożenarodzeniową i na Noc Sylwestrową życzę Wam:

Niech wór pełen różnorakich obfitości
Na zawsze w Waszych domach zagości.
A wśród tych pożądanych dóbr mrowia
Najważniejsze są oczywiście życzenia dobrego zdrowia.
Życzymy Wam także dużo familijnej radości
I stałej, nieocenionej rodzinnej miłości.
W Nowym Roku satysfakcjonujących zawodowych dokonań
I spełnienia wszelkich osobistych zainteresowań.
Życzymy Wam nieprzerwanego pieniędzy strumienia
I towarzyszącego im rosnącego i wartościowego mienia.
Niech nasza Hazetowska Korporacyja walnie się przyczynia
Do tych z głębi serca płynących życzeń spełnienia.

Wielki Mistrz Leszek Hajkowski przedstawił zamierzenia na przyszłość. Są to przed wszystkim dwa programy, którym zamierzamy patronować. Jeden ma charakter biznesowo-edukacyjny, Chcemy, żeby powstała Akademia KHZ, której celem będzie - mówiąc w największym skrócie – zbliżenie nauki do praktyki. Leszek HajkowskiŁączy się to z planami przywrócenia Wydziałów na naszej Alma Mater. Program ten spotkał się z żywym zainteresowaniem władz uczelni. Drugi program to "My 50+", który ma pomagać osobom po pięćdziesiątce w znalezienia swojego miejsca na rynku pracy poprzez uzupełnienie i rozszerzenia swoich kwalifikacji. Po trzecie wreszcie, chcemy otworzyć się szerzej na dopływ młodzieży i w związku z tym odpowiednio dostosujemy nasz statut. Są to ambitne zamiary, ale jako nowowybrana Wielka Ława chyba nieźle zdaliśmy egzamin wstępny organizując obchody Jubileuszowe, co napawa nas nadzieją, że damy sobie również radę z większymi przedsięwzięciami.

Powodzenie tych przedsięwzięć zależy w dużym stopniu od drugiej strony, czyli biznesu. Przecież i zorganizowanie Konferencji oraz całych obchodów naszego Jubileuszu nie byłoby możliwe bez wsparcia kilkunastu sponsorów. W podziękowaniu na naszym świątecznym spotkaniu wręczyliśmy im pamiątkowe grawerowane tabliczki. Pozostali partnerzy i sponsorzy otrzymają je wkrótce.

Pięknym akcentem był występ Zespołu Pieśni i Tańca SGH, który odśpiewał z towarzyszenie całej sali kilka kolęd. Zespół z trudem zmieścił się na scenie, nie udało się go ująć w jednym kadrze i dlatego trzeba było go fotografować na raty.