Jubileusz KUEK - naszej młodszej siostry

Nasza młodsza siostra KUEK Alumni Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie obchodzi jubileusz 20-lecia. Nazywamy ich siostrą, ponieważ zakładając swoje stowarzyszenie uznali, że jesteśmy najlepszym wzorem do naśladowanie a my chętnie służyliśmy im radą i pomocą. Z okazji jubileuszu urządzono uroczystą Galę w Krakowskim Teatrze Variété, a wśród zaproszonych gości VIP znalazła się nasza delegacja w składzie Leszek Hajkowski, Maciej Tekielski i Ariadna Borówko.

KUEK jest potężną organizacją liczącą 1500 członków i sympatyków, w tym wielu właścicieli firm, menedżerów i trenerów biznesu praktycznie z całego świata. Możemy im tylko zazdrościć stałego dopływu świeżej krwi kolejnych roczników absolwentów, często chętnych do wykazania swoich talentów i umiejętności właśnie w ramach KUEK. Ten zapał do działania jest jakby w Warszawie nieco słabszy.

Spotkania KUEK odbywają się w kameralnym gronie z absolwentami, którzy niekoniecznie są sławni lub bardzo dobrze znani. Za to mają coś ciekawego do opowiedzenia z zakresu biznesu czy ekonomii lub spraw społecznych. Takie spotkania są dla nas inspiracją i w nowym roku akademickim powrócimy do spotkań np. w klubie profesorskim, aby w mniejszym gronie dyskutować i poznawać zarówno nowe obszary wiedzy czy interesujących i wartościowych ludzi. Organizują również pikniki oraz – czego im też możemy pozazdrościć – wypady na narty.

Mocną stroną KUEK jest bardzo ścisła współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie a zwłaszcza z jego częścią Krakowską Szkołą Biznesu prowadząca studia podyplomowe.

Z zazdrością słuchaliśmy jak dyrektor KSB oraz prorektor wręczyli szefowej KUEK kluczyk do pokoju przekazanego do ich dyspozycji.

Opisując początki swojej organizacji bardzo ciepło wspominano współpracę z nami i żartobliwie określono naszą rolę jako akuszerów przy ich porodzie. Gratulując pięknego jubileuszu wręczyliśmy im nasz medal wybity z okazji XXV naszej Korporacji i bukiet 20 róż.

Relacje między nami są ciągle serdeczne. Gościliśmy ich przedstawicieli w czasie spotkania na Stadionie Legii i stale wymieniamy się zaproszeniami. KUEK ma swoją filię w Warszawie.

Po części oficjalnej zaproszono do obejrzenia przedstawienia Teatru Variété, po czym odbyło się galowe przyjęcie