Sławek Muturi

Rozpoczęliśmy kolejny już 29. rok działalności Korporacji Handlu Zagranicznego spotkaniem w dniu 16 stycznia z naszym kolegą Sławkiem Muturi, absolwentem Wydziału HZ rocznik 1989, z pochodzenia pół Kenijczykiem, który przedstawił na własnym przykładzie „Ideę inwestowania w mieszkania na wynajem jako alternatywa zbudowania własnej emerytury".

Sławek Muturi od ponad 20 lat z sukcesem inwestuje w mieszkania na wynajem i w ten sposób buduje swoją wolność finansową. Od 2009 roku porzucił doskonale płatną pracę oraz współwłasność w dużej międzynarodowej firmie konsultingowej i zaczął z rodziną utrzymywać sie w 100% z najmu mieszkań. O skali działalności najlepiej świadczy fakt, że założony przez niego fundusz z kapitałem 9,5 mln PLN posiada i zarządza 5600 kawalerek. Sławek zamierz uruchomić kolejny fundusz i zaprosic do niego również członków Korporacji. Minimalny wkład wynosi 10 tys. PLN.

Sławek jest też autorem kilku książek, setek artykułów prasowych oraz gościem wielu wywiadów. Prowadzi również dziesiątki wykładów oraz blog popularyzując ideę wolności finansowej oraz dobre praktyki najmu. Założył Stowarzyszenie Właścicieli Mieszkań na Wynajem " Mieszkanicznik", a także spółkę Mzuri, która zapewnia kompleksową obsługę najmu mieszkań w imieniu ich właścicieli.*

Ponadto Sławek dużo podróżuje i postanowił pobić rekord Guinnessa i odwiedzić po raz drugi wszystkie 195 krajów świata uznanych przez ONZ. Co roku uczy się innego języka obcego i potrafi już w siedmiu z nich opowiedzieć o wolności finansowej.

Wśród uczestników prelekcji rozlosowano nagrody w postaci książek Sławka Muturi a po zakończeniu prelekcji ustawiła się długa kolejka osób z pytaniami do autora.