Mecz Legii

W swój trzydziesty rok nasza Korporacja HZ wkroczyła mocnym kickoff. W sobotę 19 października odbyło się spotkanie na stadionie Legii z właścicielem i prezesem Dariuszem Mioduskim połączone z prezentacją biznesową Klubu, lunchem i innymi atrakcjami oraz obejrzeniem polskiego El Classico – meczu Legia–Lech.

Spotkanie było niezwykle udane. W sali SkyBox, której jedna przeszklona ściana wychodzi na boisko bez trudu pomieściło się około 200 osób, w tym wielu gości spoza Korporacji, ale być może przyszli jej członkowie. Dość licznie dojechali przedstawiciele siostrzanej organizacji z Krakowa KUEK, która zmieniła nazwę na Alumni UEK. Byli też przedstawiciele uczelni z Poznania. Spotkanie zaszczycił JM Rektor prof. Marek Rocki oraz nasi parlamentarzyści, senator Marek Borowski i poseł Dariusz Rosati.

Bardzo ciepło przywitał nas właściciel i prezes Klubu Dariusz Mioduski, który podkreślił, że wiele nas łączy, co stwarza pole do współpracy w przyszłości. Fundamentem rozwoju klubu jest Legia Training Center, którego budowa w Księżenicach w gminie Grodzisk Mazowiecki ma być ukończona w maju przyszłego roku. Będzie to najnowocześniejszy ośrodek w tej części Europy. Jak zapowiedział członek zarządu Tomasz Zahorski, centrum będzie drugim domem dla pierwszej drużyny i starszych drużyn młodzieżowych. W skład Legia Training Center wejdzie m.in. 8 boisk, w tym dwa ze sztuczną nawierzchnią i halą pneumatyczną na okres jesienno-zimowy, szatnie, siłownie, gabinety medyczne, sale konferencyjne oraz lekcyjne i bursa dla młodzieży, Centrum Badawczo – Rozwojowe LegiaLab oraz ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportowa dla mieszkańców.

Nasz prezydent Leszek Hajkowski przedstawił Korporację HZ, film i zaprezentował zamierzenia na najbliższą przyszłość. Prezes Alumni UEK opowiedział o ciekawych badaniach jakie przeprowadzono w Krakowie celem najlepszego dostosowania organizacji do oczekiwań jej obecnych i przyszłych członków. Gospodarze i sponsorzy, a wśród nich Emilian Kamiński zapraszający do swojego Teatru Kamienica, przygotowali prezenty, które rozlosowano wśród uczestników.

Spotkanie było połączone z zapowiedzianym lunchem, który przekształcił się w szwedzki stół bez końca. Bufet był zasilany do meczu, a nawet po jego zakończeniu.

No i wreszcie nadszedł czas meczu, który można było obserwować przez szybę ze SkyBoxu, na wielkim ekranie w tymże SkyBoxie, albo przejść na trybunę, żeby móc w pełni oddać się prawdziwemu kibicowaniu. Nasi, Legia wygrali 2:1.