Spotkanie z Johnem C. Law z Ambasady USA

W pierwszą środę 7 czerwca odbyło się spotkanie Korporacji HZ. Gościem Honorowym będzie John C. Law, zastępca ambasadora Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce, który mówił na temat "The future of Trans-Atlantic Relations". Spotkanie to zorganizowaliśmy wspólnie ze Studenckim Kołem Naukowym Spraw Zagranicznych.

Sylwetka Gościa Honorowego

John C. Law przybył do Polski w lipcu 2015 roku i objął stanowisko zastępcy szefa misji (zastępcy ambasadora). Jest zawodowym dyplomatą wyższego szczebla (w randze ministra radcy), służbę w dyplomacji rozpoczął w 1990 roku. Przed przyjazdem do Warszawy był zastępcą szefa misji w Panamie (2011-2014), gdzie koordynował pracę działających tam ponad 25 amerykańskich agencji rządowych. Wcześniej pracował w ambasadzie USA w Kabulu jako dyrektor kierujący z ramienia Departamentu Stanu cywilnymi międzyresortowymi zespołami odbudowy prowincji, nadzorując pracę ponad 400 pracowników rozlokowanych w ponad 70 miejscach w całym Afganistanie. W latach wcześniejszych sprawował funkcję radcy ds. publicznych oraz pełnił obowiązki zastępcy szefa misji w Pradze (2008-2010); był też rzecznikiem prasowym ambasady USA w Madrycie (2003-2007) i w Caracas (1999-2003). Pracował także w placówkach dyplomatycznych w Chile (w Santiago) oraz Korei Płd. (Taegu i Seul). Zna polski, hiszpański, koreański, francuski i czeski.

Uzyskał tytuł magistra w dziedzinie literatury angielskiej, odbył również studia w zakresie literatury, filozofii i inżynierii lotniczej. Jego rodzinnym stanem jest Zachodnia Wirginia. Jest żonaty z Joanne Marie Law. Państwo Law mają dwie córki, Davinę i Mallory, oraz dwoje wnucząt, Zarę i Romana.