Zbigniew Niemczycki

Korporacja Handlu Zagranicznego we współpracy z CEMS Club Warszawa zorganizowała w dniu 4 marca w Auli III w SGH wykład Zbigniewa Niemczyckiego pt. „Czy każdy może zrobić karierę?”. Wykład zbudził olbrzymie zainteresowanie. Dla studentów była to niepowtarzalna okazja, by poznać człowieka, który podejmując ryzyko i nie bojąc się wyzwań, przy jednoczesnej realizacji swoich pasji, osiągnął to, o czym inni boją się marzyć.

Aula III nie była na to przygotowana. Zabrakło miejsc siedzących nie tylko w ławkach, ale i na schodach i ci, którzy przyszli najpóźniej, musieli stać w drzwiach.

Aula była wypełniona szczelnie do ostatniego miejsca.

Nierzadko trafia się okazja, aby spędzić niemal dwie godziny ze Zbigniewem Niemczyckim, legendą polskiego biznesu. Tym razem szczęśliwcami byli studenci Szkoły Głównej Handlowej. Zbigniew Niemczycki, Prezes Polskiej Rady Biznesu i właściciel Curtis Group, dzielił się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem.

Spotkanie zostało otwarte krótkim wstępem o konieczności podążania za własnymi marzeniami, podczas którego prelegent podkreślił, że sukces ma swoją cenę, dlatego też nie można stracić z oczu takich priorytetów jak rodzina czy rozwijanie osobistych pasji.

Po tym wstępie studenci mieli szansę na zadawanie pytań - tych nie zabrakło, a Zbigniew Niemczycki , bez problemów znalazł wspólny język ze studentami. Ku zadowoleniu zgromadzonych, gość z ochotą dzielił się historiami ze swojego życia, szeroko opisał też początki swojej kariery, kiedy pracował w Stanach Zjednoczonych. Często podkreślał, jak istotne jest budowanie osobistej sieci kontaktów, znalezienie mentora biznesowego czy zaufanie własnemu wyczuciu. Jak podkreślał prelegent, człowiek sukcesu nie może bać się wyzwań i ryzyka. Dużą ulgę na twarzach publiki wywołało też stwierdzenie, że w swoich studenckich latach Zbigniew Niemczycki nie miał na siebie jasnego pomysłu i cały czas szukał własnej ścieżki. Był zatem w podobnej sytuacji, co tysiące studentów SGH, wkraczających w błyskawicznie zmieniające się środowisko biznesowe. Kończąc, Zbigniew Niemczycki podkreślił, jak ważna w prowadzeniu biznesu jest pasja i postawienie sobie odpowiednich celów, bez tracenia z horyzontu dobrze uszeregowanych priorytetów.

Spotkanie zostało zwieńczone poczęstunkiem w Klubie Profesorskim Jajko, który był szansą na kuluarowe rozmowy z Gościem wieczoru oraz licznie przybyłymi korporantami KHZ.

ZBIGNIEW NIEMCZYCKI, właściciel Curtis Group

Urodzony 23 stycznia 1947 r., Nisko. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z tytułem inżyniera.

Kontroluje CURTIS GROUP, w skład, której wchodzą:

Zbigniew Niemczycki posiada licencję pilota na śmigłowce, także licencję pilota zawodowego samolotów. Jest zapalonym graczem w tenisa.

Członek założyciel Polskiej Rady Biznesu, w kwietniu 2011r. po raz czwarty wybrany na stanowisko Prezesa Zarządu. W Business Centre Club pełni funkcję Członka Rady Głównej. Odznaczony licznymi odznaczeniami państwowymi i zagranicznymi. Za swoją pracę charytatywną został w 1991 roku odznaczony przez Papieża Jana Pawła II Krzyżem Św. Grzegorza.