Spotkanie gwiazdkowe

Tradycyjne SPOTKANIE GWIAZDKOWE odbyło się w środę 17 grudnia w Klubie ARCO. Gościem Honorowym był Leszek Balcerowicz, który wygłosił prelekcję "Polska na tle gospodarki europejskiej: doświadczenia, stan, perspektywy" a także podpisywał swoją nową książkę „Trzeba się bić”

Niestety, nie słyszałem wystąpienia Profesora i nie mogę napisać relacji z tego spotkania. Na pociechę przytoczę jego opinię, że znacznie ciekawsza od jego wystąpienia jest książka, którą z pewnością wielu z nas przeczyta.

Ponadto, Forum Obywatelskiego Rozwoju udostępniło nam prezentację wystąpienia Leszka Balcerowicza, którą gorąco polecam, ponieważ zawiera wiele bardzo interesujących porównań dotyczących 24 byłych krajów socjalistycznych (z azjatyckimi włącznie), a także tabele dotyczące handlu zagranicznego UE z Rosją, inwestycji zagranicznych w Rosji oraz efektów sankcji gospodarczych.

Po prelekcji znakomity Zespół Pieśni i Tańca SGH wystąpił z koncertem polskich kolęd i pastorałek.Fragment tego występu można zobaczyć i usłyszeć na załączonym filmiku

Prezentacja_LB_gospodarka_Pl_24_10_2014-3.pdf, 1.6MB