„50 LAT MINĘŁO”

W czerwcu 2013 roku minęło 50 lat od zakończenia naszych studiów na HZ-cie. Należymy więc do seniorów. Naszym kolegą z Roku jest Wielki Mistrz Boguś Sosnowski. To On mobilizował nas do organizowania rocznicowych spotkań, za co jesteśmy Mu bardzo wdzięczni. Było dotychczas 9 takich imprez. Bierze w nich udział od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. W spotkaniu jubileuszowym na 50-lecie ukończenia studiów uczestniczyło 28 osób, w tym dwaj gościnnie nasi wspaniali profesorowie: Andrzej Całus i Kazimierz Równy. Na liście immatrykulacyjnej 1958 było nas studentów 64, potem doszło jeszcze 11 osób. Zatem ostatecznie nasz rocznik powiększył się do 75 osób.

Pierwsze spotkanie naszego rocznika odbyło się w 1998 roku z okazji 40-lecia rozpoczęcia studiów. Było to bardzo wzruszające wydarzenie dla nas, ponieważ z większością koleżanek i kolegów nie widzieliśmy się przez wiele, wiele lat. Pierwsze nasze spotkania odbywały się w Domu Dziennikarzy przy ulicy Foksal. Kolejne imprezy organizujemy w restauracji „Rozdroże”. Łatwo tam dojechać środkami komunikacji miejskiej.

Kolejne spotkanie miało miejsce 15 października br. - 17-tu uczestników świętowało, przy okazji imieniny Jadwigi i Teresy. Organizacją spotkań zajmują się Teresa Bąk i Marek Hopko. Marek jest naszym Sekretarzem Generalnym (z przymrużeniem oka) i fotografem. Z każdego spotkania przysyła wszystkim, drogą mailową zdjęcia. To bardzo miła pamiątka dla każdego z nas. Informacje i zdjęcia otrzymują też nasze koleżanki i koledzy zagranicą. Lubimy te spotkania, bo dzięki nim ponownie się integrujemy.

Oto kilka zdjęć z naszego jubileuszowego spotkania w czerwcu 2013.