Październikowe spotkania rocznika 1989

Stało się już tradycją, że w pierwszy piątek października co roku od 18 lat absolwenci rocznika 1984-1989 spotykają się, aby przy okazji nowego roku akademickiego uczcić kolejną rocznicę rozpoczęcia studiów. Z biegiem lat wydarzenie to w sposób naturalny weszło do naszego kalendarza i każdy z nas stara się je uwzględnić w swoim programie październikowych zajęć.

Poszczególne roczniki naszego Wydziału przedstawiają się zwykle rokiem ukończenia studiów. W naszym przypadku jest to rok 1989. My jednak uważamy, że ważniejszy jest rok rozpoczęcia studiów, ponieważ wtedy poznaliśmy i od tego czasu datuje się nasza znajomość, a często i przyjaźń. Dlatego szczególnie uroczyście obchodziliśmy jubileusz rozpoczęcia studiów w 2004 roku i będziemy hucznie obchodzić jubileusz 30-lecia w roku przyszłym. W poprzednim jubileuszu wzięło udział ponad 120 osób, a wszystko zostało upamiętnione na zdjęciach i filmie wykonanych profesjonalnie.

Te coroczne spotkania naszego rocznika 1984-1989 zapoczątkowały integrację całego środowiska HZ-owców, bowiem w kolejnych spotkaniach uczestniczyli również absolwenci z innych zaprzyjaźnionych roczników: 1987, 1990, 1991 oraz 1992. Na spotkania rocznikowe zapraszani są także przedstawiciele grona pedagogicznego: profesorowie Andrzej Całus, Halina Brdulak, Eufemia Tejchman, Klemens Białecki, Andrzej Sznajder, Krzysztof Rutkowski, lektorka jęz. niemieckiego Barbara Majchrzak oraz Honorowy Wielki Mistrz Korporacji - Bogusław Sosnowski

Stałym bywalcem i sympatykiem spotkań absolwentów jest prof. Andrzej Całus, który traktuje je rodzinnie. Przy okazji jednego z takich spotkań powiedział: nie założyłem własnej rodziny, wy wszyscy, absolwenci naszego Wydziału, jesteście moją wielką rodziną. I tak jest też przyjmowany przez wszystkich.

Na tegorocznym spotkaniu prof. Halina Brdulak przybliżyła absolwentom aktualną sytuację panującą na uczelni. Najlepsza uczelnia ekonomiczna w Polsce SGH podjęła wyzwanie zmiany, dopasowując się do oczekiwanych przez pracodawców zmian rynkowych, bazując na najlepszych wzorcach amerykańskich. Pod jednym logo – Szkoły Głównej Handlowej – powstaną trzy szkoły: Biznesu, Ekonomii i Polityki Publicznej. Nowy rok akademicki 2014/2015 zostanie rozpoczęty już w nowej strukturze. Zmiany pozwolą na lepsze zarządzanie w obrębie uczelni oraz pozwolą na lepsze dopasowanie do potrzeb rynkowych. Wielu absolwentów z zaciekawieniem śledzi aktualne wydarzenia na uczelni, ponieważ obecnie studiują na niej ich dzieci.

O niepowtarzalnej atmosferze najlepiej świadczy fakt, że ściągają tutaj osoby z różnych krajów, jak nasza koleżanka z Chicago, specjalnie na nasze spotkanie. Inna przywiozła ze sobą męża profesora Uniwersytetu w Bazylei.

Nasz rocznik jest specjalny nie tylko dlatego, że prawdopodobnie dzierży palmę pierwszeństwa pod względem liczby zorganizowanych spotkań, ale także ponieważ z naszego grona wywodzi się Wielki Mistrz Korporacji – Leszek Hajkowski, który pogratulował nam w imieniu Korporacji, gorąco popierającej rocznikowe spotkania zarówno jubileuszowe jak coroczne, a w uznaniu zasług niestrudzonej organizatorce naszych spotkań Grażynie Mazurskiej wręczył bukiet kwiatów.